Friday, June 18, 2021


SSK Prim Sorgulama


Toplam ssk prim gün sayısını sorgulama yaparak öğrenmek için tc kimlik no ile e Devlet girişi yapmak gereklidir. Online olarak yapılan ssk prim sorgulama ve ssk gün sorgulama servisleri sayesinde ödenmiş olan toplam ssk prim sayısını görüntüleyebilir ve eksik gün olması durumunda çalıştığınız yere bildirim yapıp nedenini sorabilirsiniz. İşçi ve memurlar sigorta dökümü almak için geçmişte esgm ve emekli Sandığı sigorta gün sorgulaması yapıyordu. Artık bu servisler birleşerek e Devlet Kapısı altında hizmet sunmaya başladılar. Bu sayede tek bir hizmet noktası üzerinde sigorta bilgileri ve hastane sağlık ilaçtan yararlanma, emeklilik, prim, provizyon gibi bir çok ayrıntıya ulaşmak mümkün oldu.

SSK prim gün sayısı sorgulama yapabilmek için e Devlet şifresi ile sisteme tc kimlik numaranızı yazarak giriş yapınız. Ardından sosyal güvenlik kurumu SGK sayfası üzerinden 4a hizmet sorgulama veya 4c hizmet sorgulama bağlantılarını kullanarak sigorta prim sayısını görebilirsiniz. Hizmet Dökümü olarak sunulan belge sayesinde varsa eğer işe giriş ve çıkış tarihleri, toplam prim sayısı, rapor parası miktarı ve ne zaman ödenecek sorusunun cevabı gibi bir çok ayrıntı yer almaktadır.

SSK prim sorgulama ve ssk gün sorgulama yaparken lütfen dikkatli olun ve kamu kurum ve kuruluşlarına ait sitelerin haricindeki adreslere kimlik no ve diğer bilgilerinizi girmeyin. Bu bilgiler devletin resmi kurumları ve uygulamalar haricinde hiç bir alanda yer almamaktadır. Bu sebeple tc ile ssk prim sorgulama başta olmak üzere sizin bilgilerinize erişim hakkı sağladığını belirten harici ssk, SGK,  Bağkur, emekli Sandığı uygulamalarına itibar etmeyiniz.

SSK Prim Sorgulama

4A sgk hizmet dökümü yani ssk prim sorgulama ile sizde hangi tarihler arasında, ne kadar prim yatırıldığını ssk hizmet dökümünüz ile yani prim sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz. Nerelerde çalıştığınızı, ne kadar süreyle çalıştığınızı, kaç firma değiştirdiğinizi, her firmadan ne kadar prim yatırıldığını öğrenebilirsiniz.