Friday, June 18, 2021


SSK Prim Hizmet Dökümü Sorgula


SSK Prim ve SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması; Hemen her gün güzel bir yaşlılık geçirmek ve emekli olmak için çalışırız ve bu çalışmalarımızdan kazancımızın bir kısmını emekli olmak için belirlenen kurumlara yatırırız. Bu prim yatırma işlemi tamamlandıktan sonra ise yaşımızda istenilen sınıra gelmiş isek emeli olmaya hak kazanırız. Sizde emekli olmak için prim yatırıyorsanız ve bu primlerin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız Ssk hizmet dökümü uygulamasından yararlanabilirsiniz. Ssk hizmet dökümü işlemini ise e-devlet sistemi üzerinden yerine getirilebilmektedir.

E-Devlet uygulaması ise bir devlet kapısı olarak bir çok devlet kurumunun işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde yapmamızı sağlamaktatdır. Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının artması ile birlikte artık bir çok kurumun işlemini online olarak yerine getirebilir duruma geldik. Bu tarz hizmetler sunan kurumlara karşı geride ve kayıtsız kalmak istemeyen devlet ise bir devlet kapısı olan E-Devlet uygulamasını hizmete koymuştur. Bu uygulama ile birlikte artık sizde bir çok kurumun işlemini yerine getirebilirsiniz.

E-Devlet sistemi içinde yer alan “ Sosyal Güvenlik Kurumu “ ile artık sizde Ssk hizmet dökümü işlemini yerine getirebilirsiniz .biz sizlere haberimizde E-Devlet sistemi üzerinden SGK hizmet dökümü işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli işlemleri yerine getirmek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları sırası ile izlemeniz yeterli olacaktır. Biz aşağıda yer alan maddelerde SGK hizmet dökümü işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde E-Devlet sistemi üzerinden SGK hizmet dökümü almak istiyor ve işe giriş tarihi, kaç gün prim yatırdığınızı ya da emekli olmak için ne kadar prim yatırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü için ;

  • Ssk hizmet dökümü için ilk olarak yapmanız gereken www.türkiye.gov.tr adresine giriş yapmak olacaktır.
  • Bundan sonra ise yani bir sonraki adımda yapmanız gereken açılacak olan sayfanın sol üst kısmında yer alan E-Hizmetler bölümüne tıklamak olacktır. Bu alana tıkladıktan sonra ise açılacak olan yeni sayfada sol kısımda yer alan harflerden “ S “ harfine tıklamanız işleminiz daha pratik yapmanıza neden olacaktır. Bu alana tıklama sebebiniz ise “ Sosyal Güvenlik Kurumu “ başlığı altında işlem yapacak olmanızdır.
  • Bundan sonraki adımda ise yapmanız gereken “ Sosyal Güvenlik Kurumu “ başlığı altında yer alan bölümlerden eğer SSK’ ya bağlı iseniz 4A hizmet dökümü, BAĞ-KUR’ a bağlı iseniz 4B hizmet dökümü ve Emekli Sandığı’ na bağlı iseniz 4C hizmet dökümü bölümlerine tıklayınız.
  • Daha sonra ise açılacak olan sayfada “ kimliğimi şimdi doğrula “ butonuna basınız. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra bir sonraki adımda ise yapmanız gereken açılacak olan sayfada E-Devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı girerek sorgulama işlemini yerine getirme olacaktır. Ancak E-Devlet şifreniz yoksa sistem üzerinden hiçbir işlem yapamazsınız. Şifre almak içinse size en yakın PTT şubesine gidip 2 TL işlem ücreti karşılığında şifre alabilirsiniz.