Friday, June 18, 2021


SSK Hizmet Dökümü Sorgulama


Ssk hizmet dökümü sorgulama, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan ve sigortalı bir işte çalışan her vatandaşın, sigorta öğrenme yapmak amacı ile başvurdukları bir sorgulama biçimidir. Ssk hizmet dökümü almak isteyen herkes, farklı platformlardan işlemlerini başlatarak, ister elektronik ortamda sigorta hizmet dökümü alabilir, isterse hizmet döküm almak istediğini yetkili SSK yeni adıyla SGK kurumuna bizzat başvurarak alabilir.

Elektronik ortamda SSK Hizmet Dökümü almak, her açıdan daha kolay, günün her saati, dilediğiniz formatta ve kendi dosyalama sisteminizle saklayabileceğiniz bir sistemdir. Ssk hizmet döküm, elektronik ortamda alınmak istendiğinde, sizden kişisel sigorta bilgilerinizi yani sigorta sicil no istenecektir. Yine elektronik ortamda ssk hizmet dökümü için tc kımlık no ihtiyacınız olacaktır. Sigortalı hizmet dökümü için yapmanız gereken aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yönergeleri takip etmeniz gerekmektedir.

Ssk hizmet dökümü almak için yukarıda verdiğimiz adresi tıkladığınızda, önünüze açılan ekran modülü sizden Tc Kimlik no, nüfus il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodunu isteyecektir. Ssk hizmet dökümü tc ile yani tc kimlik numaranızı yazarak öğrenebileceğiniz gibi, ssk hizmet dökümü ssk no ile de öğrenilebilir.

Tc ile ssk hizmet dökümü ile hiçbir farklı yoktur, sadece sizin bilgilerinize ulaşmak için farklı kişisel bilgilerden faydalanarak, modülünün açılması anlamına gelmektedir. Peki, sicil no ile ssk hizmet dökümüne nasıl ulaşacaksınız, işte bunun için de öncelikle e-devlet şifrenizi PTT’lerden 2 TL karşılığında alarak aşağıda verilen linki tıklamanız gerekmektedir. SSK Hizmet Dökümü www.turkiye.gov.tr yukarıda verdiğimiz linki tıkladıktan sonra e devlet şifrenizle, ssk hizmet dökümü tc ya da sigorta sicil no öğrenme sorgulaması yaparak, ssk hizmet dökümü alabilmeniz mümkün. Yine aynı sayfada