Friday, June 18, 2021


Şifresiz SSK Hizmet Dökümü


SSK hizmet dökümü sorgulamasını yapmak isteyenler şifresiz ssk dökümünü tc kimlik no ile alabilirler. Bir dönem Şifresiz SSK Hizmet Dökümü sorgulama işlemi kaldırılmış onun yerine E- Devlet ile SSK Hizmet Dökümü sorgulama işlemi getirilmişti. E- Devlet sorgulamaları daha derli toplu olduğu için daha avantajlı görünse de şifresini temin etmek zahmetli olduğundan bir çok maduriyete sebep oldu.Bu maduriyetleri gidermek için tekrar E-SGM sorgulamaları ile Şifresiz SSK Hizmet Dökümü sorgulama devreye sokuldu.

Şifresiz ssk hizmet dökümü sorgulama yapmak için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz. Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda Şifresiz SSK Hizmet Dökümü Sorgulma ‘sı işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa Şifresiz SSK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Bilgilendirme: ESGM servisi deaktif olduğu için tc ile ssk hizmet dökümü almak isteyenler edevlet şifresini kullanmaları gerekmektedir. E devlet üzerinden yapacak olduğunuz ssk hizmet sorgulama işlemlerinde sigortalılığınızın başladığı ilk günden itibaren ödenmiş prim gün sayıları ve sigorta işe giriş ve çıkışlar ayrıntılarıyla verilmektedir. SSK e devlet olmasının nedeni ise hizmet dökümü sorgulama yapacak olanların bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasıdır.