Friday, June 18, 2021


Hizmet Dökümü


Sigortalı bilgilerin geçmişi için ssk ya da sgk hizmet dökümü almak gerekmektedir. TC kimlik numarası ile hizmet dökümü almak için yapılacak olan ise e devlet üzerinden sisteme bağlanarak Sosyal Güvenlik Kurumu ekranına bağlanmak ve karşınıza gelen 4a hizmet dökümü ya da memuriyetiniz varsa 4c hizmet dökümü butonlarından birine giriş yapmalısınız. Bu şekilde açılacak olan modülde hizmet dökümü sorgulama sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Geçmişte bu işlem yani hizmet dökümü alımları esgm üzerinden aşağıdaki gibi yapılmakta idi.

Yukarıda gördüğünüz orjinal tc ile hizmet dökümü sorgulama ekranı olmakla beraber artık e devlet üzerinden sağlandığı için, ssk hizmet dökümü sorgulama yapılırken yine aynı şekilde detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün. Bir nevi hizmet dökümü alırken artık güvenlik ön planda tutularak her ne kadar kullanıcı için e devlet şifresi zorunluluğu bulunuyor olsa da güvenlik ve tüm sorgulama işlemlerinin bir arada olması hasebiyle pozitif tarafları da bulunmaktadır.

E devlet üzerinden hizmet dökümü sorgulama yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Yukarıdaki sayfa bağlandığınızda bütün sigorta giriş çıkışları ve diğer eski ssk ve yeni sgk sigorta sorgulama sonuçlarınızı etraflıca görmenize olanak sağlanmaktadır. Yine bununla beraber provizyon sorgulama/hastaneden yararlanma, rapor parası gibi bir çok ayrıntıya aynı platform üzerinden kolayca erişmeniz mümkün.

Hizmet dökümü sorgulama ile ssk sorgulama, sgk sorgulama detaylarını öğrenerek sigortanızın ödenip ödenmediği konusunda kesin bilgilere sahip olmanız mümkündür.