Friday, June 18, 2021


Emeklilik Hesaplama


Emekli olacağınız tarihi öğrenmek için yapmanız gereken işlem kurum tarafından sağlanan sgk emeklilik hesaplama uygulaması ve edevlet servisleridir. Sgk emeklilik hesaplaması yaparak ne zaman emekli olurum tablosu üzerinden emekli olacağınız tarihi öğrenebilirsiniz. Ödenen SGK, SSK primleriniz burada önemlidir.

Çalışanların yıllar geçtikten sonra emeklilik hakkı kazanıp kazanmadıklarını, kaç gün prim ödemeleri gerektiği, emeklilik yaşının kaç olduğu gibi teknik ayrıntıları Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından sağlanan ne zaman emekli olurum emeklilik hesaplama sistemi üzerinden öğrenebilirler. Bu sistemde sigortanızın başlangıcından günümüze kadar ödenen prim sayısı ve sgk ssk işe giriş tarihi bilgileri yer almaktadır.

SGK Emeklilik hesaplama uygulamasını kullanmadan önce sgk sorgulama yaparak hizmet dökümü almanız gerekmektedir. Çünkü hesaplama tablosuna ne kadar doğru bilgileri girerseniz o kadar kesin emeklilik tarihinizi öğrenebilirsiniz.

SGK Sorgulama yapıp hizmet dökümünüzü aldıysanız eğer sgk emeklilik hesaplama yapabiliriz. Ne zaman emekli olurum uygulamasına girdiğinizde;

Cinsiyet
Doğum Tarihi
Sigorta Başlangıç Tarihi
Varsa Maluliyet Bilginiz
Varsa Erken Yaşlanma Bilgisi
SGK Toplam Prim Sayısı (sgk sorgulamadaki toplam hizmet bilgisi)
Askerlik Gün Sayısı
3600 SGK SSK Prim Gününün Dolduğu Tarih

SGK Emeklilik Hesaplama

Bilgilerini girmeniz istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz olarak tablodaki gösterilen alanlara girdikten sonra sorgula demeniz yeterlidir. Sorgulama yaptıktan sonra açılacak olan ekranda emekli olmak için gereken gün sayısı, yaş bilgisi gibi bilgiler yer almaktadır.

SGK Emeklilik hesaplama sonucunda ne zaman emekli olabilirim tarihine kadar görebilirsiniz.